To so ugotovili otroci. Nekaj vetrnic so prinesli od doma. Z vzgojiteljico pa sva se odločili, da si bodo otroci izdelali svojo.

Od doma so otroci prinesli palice za vetrnice. V vrtcu so si nato izbrali barvo tršega papirja, ga porisali in pripravili za nadaljnje delo. Nato sem otrokom pokazala, ako bo nastala vetrnica: zarezala sem v papir, zalepila krake z lepilom in pritrdila z žebljički vetrnice na palice. Končni izdelek so seveda otroci preizkusili.

Za projekt Pojemo s srcem smo izdelali mini ropotulje. Uporabili smo različna polnila za ropotulje: nastali so raznovrstni zvoki. Vsak otrok je imel res svojo, posebno ropotuljo, s katero smo veselo igrali ob petju otroških ljudskih pesmi. Prepevali smo skupaj s skupino Čarobni bobenčki, ob igranju na harmoniko vzgojiteljice Martine.

                                                                                                         Jerneja MIKLIČ