Jutranji čas je namenjen individualnim stikom, pogovoru, igri s priljubljenimi igračami, odkrivanju in raziskovanju, navezovanju medsebojnih stikov ali pa jutranjemu spanju, če ga otrok potrebuje ali želi.

Zajtrk otroci pojedo med 8.00  in 8.45 uro, sadno dopoldansko malico dobijo od 9.30 – 10.30 ure, kosilo pa mlajši dobijo ob 11.15, starejši  ob 12.00 uri. Med 14.00  in 14.30 uro je popoldanska malica.

Nega v mlajših oddelkih poteka v umirjenem in prijetnem vzdušju 3x dnevno in po potrebi.

Veliko časa v vrtcu je namenjeno pridobivanju raznovrstnih izkušenj na različnih področjih otrokovega razvoja, ko otrok manipulira in ustvarja z najrazličnejšimi materiali, raziskuje, razvija spretnosti in sodelovalno  učenje s svojimi vrstniki ter odraslimi. Med bivanjem na prostem pa postopno spoznava bližnjo in daljno okolico vrtca.

Čas umirjenega počitka na ležalnikih po kosilu je namenjen in prilagojen potrebam vsakega posameznika. Otroci počivajo ali zaspijo ob zvokih glasbe ali pa ob pripovedovanju pravljic.

Po krajšem umirjanju se lahko otroci vključijo v dejavnosti po želji.

Dan v vrtcu se zaključi s spontano igro in novimi pričakovanji za naslednji dan.