TEDEN OTROKA® 2022: SKUPAJ SE IMAMO DOBRO

Letošnja tema je namenjena prijateljstvu oz. pomenu povezanosti, druženja, pogovarjanja v živo, skupnim dogodivščinam, sproščenosti in zabavi.

Teden smo pričeli aktivno: skupaj z otroki skupin Kozlički, Ringaraja in Vrtiljak smo odšli na daljši pohod v gozd. Ker smo bili izmed vseh najmlajši, so starejši otroci skupine Vrtiljak prijeli naše, mlajše in tako smo na prijeten način krepili prijateljske vezi. V gozdu smo občudovali naravo, ki nam je ponujala obilo možnosti raziskovanja: igrali smo se z vejami, nabirali smo kostanj, kostanjeve ježice, male vejice, zanimive listke, lubje, s katerimi smo se  nato v torek, sredo in četrtek v vrtcu igrali, ustvarjali kompozicije in preselili delček gozda tudi v igralnico, garderobo in skupne prostore. Na igrišču smo slikali na slikarskih stojalih, izdelali skupno sliko na večji karton in urili gibalne spretnosti na poligonu. Teden smo zaključili s skupnim rajanjem, plesom ob otroški glasbi, pekli smo kostanj in ga snedli kot pravi jedci, vsi skupaj pa smo v en glas prepevali pesem Skupaj se imamo dobro, avtorice Damjane Janeš Kovačič:

»Se skupaj imamo dobro,

res dobro, dobro, dobro,

se skupaj imamo dobro,

dobro prav zares.«