Svet je kakor ringaraja,

vse prihaja in odhaja,

vse v krogu se vrti,

zdaj smo tu in zdaj nas ni.

 

Pride dan in pride noč,

pride zima, pa gre proč,

ptička pride, odleti,

muren poje in molči.

 

Veter jabolka otresa,

listi padajo z drevesa,

gole veje spet vzbrstijo,

mlade muce se skotijo.

 

Svet je kakor ringaraja,

vse prihaja in odhaja,

vse v krogu se vrti,

zdaj smo tu in zdaj nas ni.

 

Branje otrokom v predšolskem obdobju je ključno za njihov jezikovni, intelektualni in sploh vsestranski razvoj, zato sva vzgojiteljici v skupini Želvice za rdečo nit dejavnosti v oktobrskem sklopu izbrali knjigo z naslovom Svet je kakor ringaraja, avtorice Anje Štefan.Prisluhnili smo različnim zgodbam, deklamacijam, izštevankam in ugankam, s katerimi smo obogatili različne dejavnosti in še dodatno prispevali k spodbujanju jezikovnega in intelektualnega razvoja otrok. Ob prebiranju in gledanju ilustracij v izbrani knjigi ter pri igri s pripovedovalno kocko, smo zelo uživali. Z velikim zanimanjem smo si ogledali kamišibaj predstavo z naslovom Jabolko, se gibali in vrteli pri igri s padalom ter plesali. Gibalno aktivni smo bili tudi ob premagovanju različnih poligonov, ki smo jih pripravili v telovadnici vrtca. Lepe jesenske dni smo izkoristili za bivanje v naravi, na igrišču in v okolici vrtca. Nabirali smo jesenske plodove in listje ter se z njimi igrali. Jesensko listje in vreme smo tudi likovno upodobili ter z izdelki okrasili našo igralnico in hodnik vrtca. Veliko časa smo namenili prosti igri, s katero smo krepili različne spretnosti in socialne veščine.