Za zaključek projekta Turizem in vrtec smo v skupini Enci benci organizirali družinski pohod v dolino potoka Kobila. Pot, na kateri smo morali biti na mestih nekoliko bolj previdni zaradi strmih odsekov, nas je ob žuborenju potoka in milem ptičjem petju vodila globoko v gorjanske gozdove. Na koncu naše poti nas je nagradil pogled na pritok potoka, kjer smo se okrepčali s čisto pitno vodo, otroci pa so neizmerno uživali v igri ob potoku, kjer so se igrali z vodo, paličicami in lapuhovimi listi. Tako otroci kot starši so bili veseli, da so odkrili nov delček naše zelene doline, ki ga povečini, kljub temu da so domačini, niso poznali. Okrepčani z novimi močmi, ki nam jih je dala ta neokrnjena narava, smo se vrnili na naše domove.