Ob odprtju novega vrtca nas je predsednik RS Borut Pahor prijazno povabil na obisk v predsedniško palačo.
Na državni praznik – dan Rudolfa Maistra, ki ga praznujemo 23. novembra, smo z najstarejšimi otroci iz našega vrtca odšli na obisk k predsedniku. Sodelovali smo tudi v kratkem programu v Kristalni dvorani, kjer nas je vse najprej nagovoril predsednik. Nadaljevali smo z vodenim ogledom po palači. V svoji pisarni nas je predsednik sprejel, se z nami fotografiral; mi pa smo mu izročili zbirko likovnih del z otroškimi razmišljanji o prijateljstvu. Preden smo zapustili predsedniško palačo, so se otroci posladkali s sladoledom.
Na obisku so nas spremljali predstavniki Občine Šentjernej: podžupan Janez Selak, Darja Bambič in direktor OU Samo Hudoklin.

Ana Srpčič, ravnateljica vrtca