Prekrasni jesenski dnevi so nas spodbudili, da v sklopu gibalno-športnega programa Mali sonček z otroki in starši oddelka Pikapolonice izvedemo jesenski pohod na bližnji hrib, Tolsti Vrh. Pot je bila kratka, zato nas čas ni preganjal in smo lahko uživali v hoji, ob nabiranju kostanja, kotaljenju odpadlih kostanjevih ježic, nabiranju želodov in učenju žvižganja na želodove kapice.  Na delu poti se nam je odprl prelep razgled na šentjernejsko dolino, kjer smo se odžejali in uživali ob lepem razgledu. Ob otroški igri, klepetu in opazovanju narave smo hitro prišli na vrh hriba, kjer smo pripravili nastop za starše s prepevanjem pesmic, ki smo jih vsakodnevno prepevali v vrtcu. Seveda je eden od glavnih delov pohoda tudi malica. Pojedli smo malico iz nahrbtnika, si nabrali moči za spust v dolino in se polni vtisov, veseli ter nasmejani vrnili na izhodišče.

Zahvala gre vsem staršem, ki spodbujajo gibanje otrok in so se pohoda udeležili v tolikšnem številu.

vzgojiteljica Damjana Nestorović