V skupini Mehurčki smo obeležili teden otroka z naslovom Zakaji in zatoji radovednosti. V ponedeljek smo spoznali igrače malo drugače. Namesto vseh igrač, ki jih imamo v igralnici smo si dan popestrili in raziskovali z lesenimi igračami, časopisnim papirjem, škatlami in elastiko. V torek smo naredili poskus – vulkan s pomočjo alkoholnega kisa, tempera barv in sode bikarbone. Raziskovali smo skupaj z otroki ostalih najmlajših skupin, kako vulkan izbruhne in kakšne barve bo nastal. V igralnici pa smo oblikovali in raziskovali slano testo. Z lutkovno predstavo Razbita buča, so strokovne delavke popestrile sredo. Četrtek je bil dan, ko smo se odpravili na daljši pohod. Med potjo smo opazovali konje, domače živali, vozila, se razgibali na travniku … Teden otroka smo zaključili z rajanjem,  baloni in milnimi mehurčki skupaj z ostalimi otroki vrtca.