Pino je poleti obiskal vulkan Etno na Siciliji. S pomočjo projektorja smo si ogledali fotografije, ki so jih posneli njegovi starši. Prinesel nam je kamenje, ki so ga nabrali. Z zanimanjem smo si kamne pogledali, jih otipali, se z njimi dotikali različnih delov telesa in tako začutili njihovo strukturo in težo. Večji kamen smo si podajali iz roke v roko pri jutranjem pozdravu. Ogledali smo si jih tudi z lupami in ugotavljali razlike. Manjše kamenčke smo postavljali na papir in se pogovarjali o nastalih oblikah. Otroci so navdušeno sprejeli pobudo, da bi naredili vulkan v vrtcu. Iz slanega testa smo naredili hrib, v njeni sredini izdelali luknjo, vanjo stresli sodo bikarbono in dolili kis. 1, 2, 3 in začelo se je dogajati. Najprej mehurčki, ki so rastli in rastli in se nato razlili po pobočju hriba…Poskus je uspel.