Letos že sedmo leto zapored obeležujemo dan slovenske hrane, ki ga je Vlada razglasila leta 2012 in poteka vsak tretji petek v novembru. Ta dan je namenjen ozaveščanju o pomenu lokalne hrane in ohranjanja podeželja ter varovanju okolja in naravnih virov.

Kar enajst šentjernejskih čebelarjev je obiskalo otroke v Vrtcu Čebelica Šentjernej in še 2 otroke v Orehovici. Otrokom so predstavili življenje čebel in njihov pomen za človeka in za ravnovesje v naravi. S seboj so imeli virtualni panj, čebelarsko opravo in čebelje pridelke: med, vosek, propolis in cvetni prah. Otroci so s čebelarjem zahvalili s pesmijo; presenetili pa so jih s svojim znanjem in vedoželjnostjo.

Dan smo nadaljevali z zdravim zajtrkom: kruh z maslom in medom, jabolka in mleko. Pri tradicionalnem slovenskem zajtrku sta se nam pridružila podžupan Janez Selak in Darja Bambič.
Čebelarjem se zahvaljujemo za obisk in dobro sodelovanje.

Ana Srpčič, ravnateljica