V novo šolsko leto smo v skupini Mehurčki zakorakali stari in novi obrazi. Za nekatere je bil to nov začetek, zato smo se v mesecu septembru predvsem spoznavali med seboj, vrstniki, spoznavali prostore vrtca in vrtčevsko igrišče. Pridružila se nam je tudi pripravnica Nika. Navajali smo se na dnevno rutino, ob kateri so otroci urili svojo samostojnost. Formirali smo jutranji krog, v katerem sedimo na posebnih blazinah. Otroci so se veliko prosto igrali, pripevali, plesali, spoznavali novo glasbilo – plohalo … Veliko časa smo preživeli zunaj, kjer smo se privajali na hojo »z bibo«. V evropskem tednu mobilnosti smo spoznavali osnovna pravila obnašanja pešca v prometu, preko knjige in sprehodov po okolici vrtca. Izdelali smo semafor s tehniko lepljenja. Teden pa smo si popestrili in zaključili z vožnjo z vozili, katere so otroci prinesli od doma.