V nekaterih slovenskih regijah so se vrtci znova odprli – v naši žal še ne, zato še naprej izvajamo le nujno varstvo. Dokler vlada RS ne bo odločila drugače; še vedno velja, da prisotnost otroka za naslednji teden sporočite svoji vzgojiteljici in ob prihodu otroka v vrtec prinesete izjavo o zdravstvenem stanju otroka (za tiste, ki pridete na novo).

V zadnjem tednu smo bili obveščeni o več pozitivnih testih na Covid19 pri otrocih.

Prosimo vas, da ste starši res ODGOVORNI in da v vrtec prihajate ZDRAVI. Prosimo vas, da v vrtec pripeljete samo ZDRAVE otroke.

Trditev, da otroci niso prenašalci, ne drži, tudi otroci so lahko prenašalci. Okužbo sicer prebolevajo v blažji obliki, podatkov o okužbah otrok pa ni, ker otrok običajno ne testirajo. Zato je tudi tukaj zelo pomembna vaša skrbna odgovornost, da dovolj zgodaj prepoznate morebitno obolenje ali slabo počutje pri vašem otroku.

V primeru, da nekdo v družini preboleva covid (oče, mati, sorojenec) naj otrok ne prihaja v vrtec.

Z odgovornim ravnanjem v delovnem procesu in prostem času bomo vsi skupaj lahko dokazali, da skupaj zmoremo in da bomo kos epidemiji.

V upanju, da se naše igralnice kmalu napolnijo z otroško razigranostjo vas lepo pozdravljam.

Ana Srpčič, ravnateljica vrtca