Igra poklicev je v skupini PTIČKOV zelo priljubljena igra. Za to vrsto igre je potrebno pripraviti potrebna sredstva za vsak poklic in predstavitev poklica v igralnici, da je potem potek igre raziskovalno ustvarjalen. Ko vzgojitelj kaže zanimanje za otroške želje in ko otrok vidi, da je spremljan od odraslega, je v procesu igranja in pri doseganju različnih ciljev, ki si jih sam določa, dosti bolj notranje motiviran. Tudi pospravljanje je samoumevna naloga, ki pripada posamezniku. Ob odraslih, ki jih otroci opazujejo v vsakdanjem življenju, se navzamejo tudi pravil, ki jih nosijo s seboj vloge poklicev. Igra je zelo primerna za zimske mesece, ko vremenske razmere onemogočajo daljše bivanje na svežem zraku.

V slikah predstavljamo poklic mlinarja, za katerega se naši PTIČKI odločajo z navdušenjem zelo pogosto.