Slovenski kulturni praznik Slovenci obeležujemo 8.februarja. Da je državni praznik, dela prost dan…odrasli to dobro vemo. Kaj pa otroci? Oni so povedali, da so takrat doma, ni vrtca.
Kulturnemu prazniku v čast smo v mesecu februarju pričeli z novo temo. Spoznali smo kdo je dr. France Prešeren, ter poslušali njegovo uglasbljeno Zdravljico. Zraven so otroci spoznali tudi bonton obnašanja pri poslušanju himne.
Spoznavamo našo državo Slovenijo, ter njene simbole.
Ravno v tem času so na Olimpijskih igrah v Beijingu Slovenci poskrbeli, da je zaigrala himna. Podelitev medalj, dvigovanje zastave, predvajanje Zdravljice in utrinek zmagovalnega skoka smo si ogledali tudi v vrtcu. Otroci so doma ustvarili svoje zastave in jih ponosno pokazali svojim prijateljem.

Jerneja MIKLIČ