V mesecu januarju smo spoznavali zimske športe. Pogovorili smo se o tem katere že poznamo in spoznali nekaj novih s pomočjo slik, ogledom video posnetkov tekem. Pogovorili smo se o pripomočkih, ki jih potrebujejo športniki za različne zimske športe. Podrobneje smo si ogledali smučarsko opremo in drsalke, poimenovali sestavne dele in jo tudi poizkusili. Otroci so se preizkusili v tandemskem smučanju na lesenih smučeh in se zelo zabavali. Da bi utrdili novo pridobljeno znanje o zimskih športih smo izdelali plakat. Vsak otrok si je naredil tudi svojo medaljo. Končno je zapadel sneg, zato smo si oblekli kombinezone ter se odpravili na igrišče uživati v zimskih radostih (kepanje, izdelovanje angelčkov, kotaljenje po hribu, sankanje z vrečami, lopatanje, lovljenje snežink). Se že veselimo večje količine zapadlega snega, ko se bomo lahko odpravili na bližnji hrib in se preizkusili v sankanju.

Napisala: Damjana Nestorović