Mesec december nam je natrosil možnosti spoznavanja in občutenja različnih vremenskih oblik. Otroci so lahko aktivno in neposredno doživljali spremembe v naravi. Dež, mraz, sneg, veter, pa tudi toplo sonce so občutili na sprehodih, ko smo vremenske pojave spremljali z vsemi čutili. Gledali smo, poslušali, tipali, prijemali, opazovali, prepoznavali, razlikovali in poimenovali ter se ob tem učili. Lovili smo dežne kapljice, hodili po lužah, se izogibali blatu, poslušali škrebljanje dežja po strehah in naših dežnikih, iskali zavetje, ko so z neba začele kapljati kapljice dežja. Poigrali smo se z besedami: kapljice padajo na Kapljice. Opazovali smo ivje, pobirali mrzle listke, se naučili, kako podrgniti dlan ob dlan, da se roke ogrejejo, si natikali rokavice, ko nas je zazeblo. Opazovali smo belino, ki jo je napravil sneg, delali odtise v sneg in seveda, znamo že delati kepe in tako je nastal tudi čisto pravi sneženi mož. Gospa Jesen se je počasi in tiho poslovila in s snegom je napovedala prihod gospa Zima. Večjega veselja, kot je sneg, pa res ni mogla prinesti.

Ko smo hodili po zmrznjenem travniku in je na nas sijalo sonce s šibko močjo, smo se ozrli proti Gorjancem in rekli: Kako je lepoo! Prav je, da izkoristimo priložnosti, ki nam jih daje narava in se odpravimo ven. Ustavimo se in bodimo kdaj kot otroci, ki vidijo lepoto, ki jo mi odrasli marsikdaj prezremo.

Na sprehodih je nastalo tudi nekaj fotografij.