V oddelku Baloni smo teden posvetili spoznavanju čebel in čebelarjenja.

Spoznali smo zanimivo življenje čebel, njihovo pomembnost pri prehrani in naravi, si ogledali čisto pravi panj, satovje, poskusili med – kar iz panja, saj je tam še bolj sladek 😉 Navdušila nas je raznolikost panjskih končnic zato smo v igralnici ustvarili skupni izdelek »Čebelnjak pri Balonih« ki ima unikatno poslikavo.

Preko delovnega lista so otroci »brali« slikopis o pisanem čebelnjaku, nismo mogli mimo vsem znane Župančičeve deklamacije Ciciban in čebela, naučili smo se tudi novo pesem o Treh čebelah, ki so kramljale in se smejale, se objele in nato zletele brž po med – kot vse čebele.

Otroci so novo znanje z zanimanjem sprejemali, zanimale so jih najmanjše podrobnosti, ki nam jih je na obisku v igralnici predstavil čebelar (dedek enega izmed otrok). Pod sloganom »Ustvarimo čebelarsko pravljico« smo v četrtek s kredami pred vrtcem ustvarjali na temo čebel in tako počasi zaključili naš teden, namenjen ozaveščanju in spoznavanju o pomembnosti čebel.

Sladki pozdrav otrok skupine Baloni